Předvánoční týden

18.12.2011 19:21

Ještě přidávám něco málo informací k organizaci posledního předvánočního týdne...

Od pondělí do středy se budeme učit podle běžného rozvrhu.

Čtvrtek 22. prosince už bude tak trochu sváteční. Pošlete prosím medvídky do školy o něco dříve, než jindy (na půl osmé) - máme takovou hezkou tradici, že děti z 1. stupně tento den ráno zpívají v hale koledy. Děti poctivě nacvičovaly, tak by bylo škoda, kdyby o zpívání přišly.

První hodinu si  vyrobíme vánoční svícen - jablíčko. Dejte prosím dětem hezké jablko a něco na ozdobení - rozinky, želé bonbony, měkké sušené ovoce, koření hřebíček, kousek stužky, malou větvičku...fantazii se meze nekladou :-). Svíčky a párátka donesu.

Druhou hodinu si popovídáme o Vánocích, pohrajeme si, zazpíváme koledy. Děti mají slíbené "šampáňo" (nebojte se, jen to bezalkoholové) a pokud jim k tomu přibalíte pár kousků cukroví, bude to moc bezva. Příští rok si už něco zkusíme upéct sami, ale letos jsem ještě neměla odvahu :-).

Po velké přestávce se přesuneme do tělocvičny, kde proběhne finále soutěže Lukáška hledá talent a také bude vyhodnocena soutěž o nejlepší vánoční cukroví, do které se stále ještě můžete zapojit. Stačí donést ve středu 21. 12. tři kousky cukroví (stejného druhu) + recept.

Výuka bude ukončena v 11.40 hodin, odpolední vyučování včetně kroužků odpadá.

V pátek 23. prosince začínají vánoční prázdniny, ve škole se opět sejdeme v úterý 3. ledna. :-)