Jak se z medvídků stali páni a paní z Medvídkova

17.06.2012 18:16

V pátek jsme se vydali na Slezskoostravský hrad - ne s cílem ho dobýt, ale abychom se alespoň trochu seznámili s životem ve středověku. Hrad sám o sobě je rok od roku hezčí a my jsme navíc měli jedinečnou možnost dostat se i do míst, kam se běžně návštěvníci nedostanou. Během pohádkové cesty za vysvobozením zakletého šlechtice jsme hrad prolezli úplně celý  a  dozvěděli jsme se o něm spoustu zajímavostí. A také jsme museli splnit různé úkoly, některé byly pro všechny,
s jinými se musely poprat vybrané děti.  Hradnímu pánovi (a současně místy i zlému čaroději) pomáhaly v provázení tři krásné princezny i onen výše zmíněný zakletý šlechtic. Společnými silami jsme nakonec nad všemi nástrahami zvítězili, šlechtice vysvobodili a co víc, všechny děti si tak vysloužily své šlechtické tituly, pravda, některé jen s přimhouřením obou očí :-).

Jako skupina ušlechtilých šlechticů a šlechtičen jsme se potom vydali na cestu (nejen) po Evropě. Svět miniatur Mini UNI mám moc ráda - kde jinde můžete vidět vedle sebe ostravské nádraží, Staroměstskou radnici, Eiffelovu věž či egyptskou pyramidu?

Obě náročné cesty napříč staletími i zeměmi jsme až na jednu prostřelenou kapsu a několik vylitých slizů zvládli bez větších ztrát... :-)

Na fotky se můžete podívat tady.